10 legjobb ingyenes WordPress sablon lelőhely

Ha úgy döntöttél, hogy nekiállsz egy WordPress alapú weboldalt létrehozni, mi is az első probléma amivel szembetalálod magad?

Egyből az első kérdés az, hogy hol találsz ingyenes WordPress sablonokat.

Először is nézzük meg, hogy mi alapján kell sablont választatni, mik azok a szempontok, amelyeket mindenképp vegyél figyelembe, mielőtt sablont választasz.

HA NEM ÉRDEKELNEK A TANÁCSOK, UGORJ EGYBŐL A LISTÁRA!

1. Specifikusan, kulcsszavakra keress!

Gondold át, hogy a te üzleti tevékenységed alapján mi az aminek meg kell felelnie egy weboldalnak. Akár kinézet, dizájn, színek, betűtípusok, akár elrendezés, átláthatóság és hatékonyság terén.

Készíts egy listát a funkciókról, amikre szükséged lesz a weboldalon és ezek alapján válassz!
Mit jelent ez a gyakorlatban?

Azt, hogy írd össze, hogy mit tudjon a WordPress weboldalad. Kell-e hozzá pl.: kapcsolati űrlap, galéria, foglalási rendszer, regisztrációs dokumentumletöltés, stb…
Ezekre keress rá, mert ha csak úgy nekiindulsz, akkor elveszel a sablonok közt és nem lesz hatékony a munkád.

2. Ha nincs benne elsőre minden számodra fontos funkció az ingyenes WordPress sablonban

Ebben az esetben plugint, vagyis bővítményt kell hozzá keresned. Az igények 90%-a kielégíthető ezekkel a bővítményekkel.

3. Nézd meg a sablon (és a plugin) értékelését és azt is, hogy mikor frissítették legutóbb.

Én 4 csillag alatt (5-ből, nem 10-ből) nem töltök le semmit és mazochista módon mindig a legrosszabb értékelések elolvasásával kezdem. Ha ezek már régiek vagy úgy tűnik, hogy nem volt nagy a gond, akkor letöltöm, különben inkább tovább állok és másikat választok.

4. Jó, ha van hozzájuk support is, de ez az ingyenes sablonoknál viszonylag ritka.

A prémium sablonokhoz 99%-ban adnak 6-12 hónapos online segítséget, ha elakadnál. Néhány ingyenes WordPress sablon készítője is jófej és segít, de sajnos ez nem nagyon jellemző.

5. Legyen mobilbarát vagyis reszponzív a sablon

Az egyik olyan funkció, amelynek szükségessége 2018-ban már nem kérdéses. Lehet, hogy te is épp mobilról olvasod ezt a cikket. Én kimondottan utálom az olyan weboldalakat, amelyek olvasásához nagyítani, forgatni kell a telefonom. Általában gyorsan be is zárom őket. Még ha úgy is gondolod, hogy a te témád csak idősebbeknek szól és ők úgysem mobiloznak, akkor se! Nálunk a 91 éves dédpapának 3 mobilja van… És nem mindegy az sem, hogy a Google találati listában is hátrébb kerülnek a nem mobilbarát weboldalak

A Google még ingyenes mobilbarát tesztelési eszközt is kínál annak ellenőrzésére, hogy a választott téma reszponzív-e. 

A legnagyobb témaszolgáltató oldalak, például a Template Monster példul csak mobilra is optimalizált témákat árul már.

6. Fontos a kompatibilitás a böngészők között

Érdemes több böngészőben megnézni a választott sablont. Mivel a felhasználók különböző eszközöket használnak, más böngésző beállításokkal is rendelkeznek az eszközeik. Lehet, hogy az általad választott sablon gyönyörűen megjelenik Safari-n, de Firefox-ban már szétesik. Ne azt válaszd!

A WordPress témák fejlesztői általában tesztelik a témáikat, de ha ezt nem említik a téma leírásában, akkor mindenképp próbáld ki különböző böngészőkkel, mint például Google Chrome, az Opera, a Safari, az Internet Explorer vagy a Firefox.

7. Legyen egyszerűen testreszabható, módosítható a sablon kinézete

A dizájn beállítások sablononként eltérhetnek, és néhány funkció megváltoztatásával különféle elrendezéseket tudsz te magad is létrehozni css vagy kódolási ismeretek nélkül.

Teszteld le az alapvető megjelenést funkciókat, mielőtt egy ingyenes WordPress sablont feltelepítenél. Szinte minden esetben elérhető egy demó verzió, azt nézegesd, próbálgasd.

Lehetőleg amellett dönts, aminek a szerkesztéséhez nem kell 4 monitor, egy full stack és egy backend fejlesztő.

8. Figyelj a betöltési sebességre is

A honlapok gyorsasága ma az egyik legfontosabb tényező, amely befolyásolja a konverziós arányt. A legtöbb ember nem fogja elpazarolni az idejét egy olyan weboldalon, amelyik évek alatt töltődik be. Jó, itt persze másodpercekre gondolok, de lehetőleg 3 másodperc alatti legyen a betöltési sebesség.

9. Fontos, hogy a sablon támogassa az összes alapvető bővítményt

A WordPress népszerűsége az irtózatosan nagy mennyiségben elérhető bővítményekből is adódik. Néhányuk minden weboldalhoz szükséges, ezért ne felejtsük el ellenőrizni, hogy a téma támogatja-e az összes olyan bővítményt, amelyet a jövőben használni fogsz.

10. Egyszerű design

A felhasználóbarát kialakítás azt jelenti, hogy az emberek jól érzik magukat a weboldaladon. Sok téma tele van színekkel, elrendezésekkel és funkciókkal, amelyek hasznosak lehetnek, de én mégis a minimalizmust, az átláthatóságot javaslom.

Nincs tökéletes WordPress sablon, inkább válassz ki egyet és azt optimalizáld. Maximum később letörlöd és másikat választasz, ha nagyon nem azt kapod, amire számítottál!

És akkor a 10-es lista, ahol a legtöbb és legjobban használható ingyenes WordPress sablon fellelhető: 

1.  Lehet, hogy fura, de első és legfontosabb lelőhely maga a WordPress hivatalos weboldala. Ha feltelepíted, már találsz is kb. 6500 ingyenes sablont!

2.  https://justfreetemplates.com/wordpress-themes

Itt is nézelődhetsz, én már több sablont használtam erről az oldalról.

3.  Én imádom a Theme Forest-et. Tudtad, hogy itt is akad néhány ingyenes, de prémium kinézetű sablon? https://themeforest.net/free/wordpress-themes

4. 300+ ingyenes sablon: https://justfreethemes.com/

5. 30+ wordpress sablon, itt van sok prémium sablon is: https://raratheme.com/theme/free-wordpress-themes/

6. 15+ sablon: https://themegrill.com/wordpress-themes/free/

7. 30+ ingyenes wordpress sablon https://themeisle.com/wordpress-themes/free/
8. 50+ wordpress téma: https://colorlib.com/wp/free-wordpress-themes/

9. 80+ ingyenes sablon: https://www.sktthemes.net/product-category/free-wordpress-themes/

10. És az utolsó, ha még nem lenne meg a tökéletes sablon: https://gracethemes.com/product-category/free-wordpress-themes/

Ha ebben a listában nem találnál neked és a vállalkozásodnak megfelelőt vagy elakadnál a weboldal készítés közben, akkor vedd fel velem a kapcsolatot!  

Ha hasznosnak találod a cikket, kérlek, oszd meg!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Ezek is érdekelhetnek: